| BlondaBă a întrebat:

Care sunt cele mai simple mancaruri de preparat?

Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

Cartofii prajiti si ochiurile.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Clatite, cartofi prajiti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofii prajiti si ouale ochi.

| SefaTa97 a răspuns:

Salata de telina, salata de boeuf, cartofi natur, oua umplute.

| BlondaBă explică (pentru SefaTa97):

Fara suparare dar dupa parerea mea nu par deloc simple laughing adica salata de telina nu am mancat niciodata deci nu ma bag. oaule umplute nu imi plac ( desi sunt destul de usor de facut ) dar totusi. salata de boeuf e complicata laughing

| SefaTa97 a răspuns (pentru BlondaBă):

Ce e asa de complicat? Pui cartofi, morcovi, telina, la fiert, apoi le razui, sau le toci, toci si gogosari si castraveti murati, pui sare, piper si amesteci cu maioneza! laughing.
Iar salata de telina e mai simpla. Razui telina, pe razuitoarea mica si amesteci cu maioneza sare si piper! big grin

| UltraLex a răspuns:

Paste cu diverse sosuri de exemplu,, pui in tigaie putin bulion/suc de rosii putin ulei ceapa, usturoi piper fierb putin'' si e gata de pus pe paste
sau legume la tigaie sunt pungile acelea congelate sau poti alege tu combinatia le tai cubulete le pui putin in tigaie cu putin ulei sare piper si un pahar de apa lasi la fiert pana se evapora apa si gata
este foarte usor sa gatesti repede si sanatos trebuie doar sa te gandesti ce poti face cu ce ai prn casa si sunt mult mai consistente si mai hranitoare decat cartofii prajiti laughing