| SERIALS a întrebat:

Cat timp se poate purta lenjeria intima (chilotii) pana se arunca la gunoi? Cateva luni, 2 ani sau mai multi? Cand este recomandat sa aruncam lenjeria intima la gunoi?
Am observat niste pete de urina la unii chiloti.

26 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand se rup in c.u.r

| johnnny123 a răspuns:

Serios, nu poti sa-ti dai seama de unul singur cand e momentul sa-ti arunci chilotii, ai nevoie sa ceri opinia publicului?

P.S. Chiar era necesar sa inchei intrebarea pictand si o imagine dezgustatoare?

| SERIALS explică (pentru johnnny123):

Sunt curios ce zic expertii.

| johnnny123 a răspuns (pentru SERIALS):

Expertii in ce? In chiloti rupti? Nu cred ca exista vreo institutie de invatamant superior care produce experti in acest domeniu.

| Yuoia a răspuns:

"Am observat niste pete de urina la unii chiloti."
Tu nu-ti speli lenjeria? O porti pana cand crezi ca e buna de aruncat?

| raMLesS a răspuns:

Chilotii nu se arunca, se pastreaza ca amintire si se pun intr-un borcan!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai precizat un lucru. Spălati sau nespălati?

| darrio2007 a răspuns (pentru SERIALS):

Daca noi suntem experti inseamna ca tu esti praf.

| SERIALS explică (pentru Yuoia):

E spalata, dar zic ca raman pete galbene mici, probabil trebuie de utilizat un produs anumit care sa ajute la reinnoirea culorii originale

| SERIALS explică (pentru darrio2007):

Spalati

| SERIALS explică (pentru darrio2007):

Nu sunteti experti dar poate cunoasteti mai multa informatie despre aceasta problema existentiala

| Furnicuta000 a răspuns:

Expertii spun 6-12 luni. Deci inseamna ca in cazuri de urgenta majora ii porti mai mult de 1 an. Eu zic ca 6 luni e o durata de viata rezonabila, tinand cont ca sa zicem ca ai minim 7 perechi si porti cate una in fiecare zi.
Daca esti fata si ai secretii care fac chilotii sa se murdareasca, pateze, atunci ar trebui sa ii tii si mai putin.

| Zuzu1991 a răspuns:

Chilotii nu sunt periute de dinti, care trebuie schimbate la maxim 3 luni, odata spalati, chiar sunt curati

asa ca, evident, pana se rup, sau te saturi de culoare si vrei altii, daca ii speli nu prea vad de ce i-ai arunca... cat timp sunt in regula

| raMLesS a răspuns (pentru SERIALS):

Eu zic ca cel mai bine e sa porti chiloti negrii, si ai scapat de stres. Cand s-au carpit, la borcan cu ei!

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand orice om ar trebui sa aiba mai multe perechi de lenjerie intima care se schimba zilnic si se spala de mana! Adica te speli, speli si chilotii.
Nu trebuie sa fi expert ca sa iti dai seama ca lenjeria intima trebuie inlocuita.
De exemplu atunci cand se rareste materialul, cand se slabeste elasticul, cand nu mai mai sta pe tine cum trebuie.Sau cand se decoloreaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru SERIALS):

Este o problema care tine de fiecare individ. Cand consideri ca nu-ti mai plac sau se largesc sau alte motive, cumperi altii.

| mgtow a răspuns:

Poti sai folosesti pe dos daca vrei sa reziste mai mult laughing - se arunca cand incep sa se rupa sau atarna pe tine

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Când ți-e rușine să apari cu ei în fața lui iubi laughing

| liliana77any a răspuns:

Pentru ca se lasa.
Cand incep sa arate naspa si ai cumparat altii noi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu zic sa te mai duci cu mintea la curatat ca este imbaxita rau.

| gemeni6226 a răspuns:

Cand se strica, se rup in rest exista detergenti de scos pete.

| Frank51 a răspuns:

Doamne ce am ajuns laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru raMLesS):

Sau se arunca in sus si daca se lipesc de tavan, inseamna ca nu mai trebuie purtati! tongue

| DarthNiger a răspuns (pentru SERIALS):

"Expertii" rolling on the floor nu stiam ca trebuie sa fi expert sa iti schimbi chilotii cand e nevoie.

| DarthNiger a răspuns:

Intrebarea asta trebuie sa fie troll neaparat, nu are cum sa fie serioasa, refuz sa cred ca e o intrebare legit.

| alina2k18 a răspuns:

Am chilotei si din 2010 laughing, am peste 70 perechi deci port o pereche de maxim 5 ori pe anwinking
Cand incep sa se rupa/agate/desire/patezewinking vreun pic -> la gunoi.