| BiancaDenisa a întrebat:

Ce as putea sa mananc la micul dejun? Stiu, veti spune ca e o intrebae stupida dar m-am saturat de cereale cu lapte in fiecare dimineata...

14 răspunsuri:
| Ando1dul a răspuns:

Pai daca te-ai saturat de cereale cu lapte incearca cereale integrale cu apa sau ceai.sunt foarte bune si sunt indicate la micul dejun.

| metin23 a răspuns:

Clatitetongue

| BiancaDenisa explică (pentru Ando1dul):

...cred ca ai chef sa iti bati joc de cineva.Eu ziceam ce alte solutii stiti, nu cu cereale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunca,cu mustar si ceai cu lamaie. telemea cu ceai si un pic de rom.esenta.lapte cu cacao si tartine cu margarina.mamaliguta prajita, oua ochiuri si o cafeluta cu lapte.un rachiu inainte si un kaizer prajit un pic.si tot asa.e masa principala si poate fi cat mai consistenta.

| MissYouToo a răspuns:

Poti sa iti gatesti oua fierte sau prajite, omleta simpla sau cu sunca, un iaurt, sandwich cu ce iti place tie.

| bunicul123 a răspuns:

Sunt multe mancaruri care se pot manca dimineata, asa ca iti dau exemplu:oua prajite ori fierte cu sunca si branza sau o felie de paine cu miere si ceai sau nu neaparat cu miere ci si cu unt, sau clatite! Fundita te rog!

| cri4656 a răspuns:

Buna! Iti poti face la micul dejun oua ochi,paine prajita cu margarina sau gem sau poate miere, poti bea si un ceai, e bun si cald pe vremea asta si mai poti manca de dimineata ori ce vrei tu...nu trebuie sa iti spunem noi ce sa mananci si ce nu, eu ti-am dat cateva sugestii... sper ca te-am ajutat, funda?

| DarkAngell a răspuns:

Buna. Eu iti recomand o cana de ceai cu cateva felii de margarina cu gem si e ff bun si gustos

| marelegeons a răspuns:

O rosie cu cascaval sau telemea. mai poti manca muschi file sau sunca presata. (funda plz)

| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea incerca unt de arahide cu gem/ dulceata, daca e pe gustul tau. Este preferatul meu happy.

| denis987 a răspuns:

Eu zic sa mananci o slanina afumata cu ceapa si niste castraveti...sau ai mai putea incerca o mamaliga invelita in gemlaughing)) mama ma ce bun e laughing

| Cosssyy a răspuns:

Paine prajita unsa cu putin ulei de masline, omleta din oua de prepelita cu o o rosie feliata si ras branza peste ea, niste cascaval pane ..sunt multe pe care le-ai putea prepara sa papi dimineatawinking pofta buna

| kitycris a răspuns:

Daca te-ai saturat de cerealele cu lapte, iti recomand sa incerci iaurturile cu fructe sau simple, depinde cum iti plac. Mai gasesti si ceva smochine prin bucatarie si iti faci un super mic dejun. Mie, de exemplu, imi plac foarte multe iaurturile de la Muller, sunt absolut delicioase si hranitoare, pe deasupra big grin, deci ..bonne appetit Bianca!

| ionescuandrada2000 a răspuns:

1.Cacao cu lapte
2.Friganele
3.Omleta cu sunca prajita
4.Oua fierte
5.Paine cu gem si ceai
6. Fulgi de porumb cu iaurt simplu