| Gustos.ro a întrebat:

Ce carne folosesti mai des cand gatesti - pui, porc, vita? De ce?

89 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui - fiindca e gustoasa, nu e "grea" si se gateste repede.

| Tommy a răspuns:

carnea de porc, dupa toate constatarile trebuie sa fie in buctarie cat mai putina. Asta in cazul in care nu ai convingerea k trebuie chiar exclusa. Spun asta din convingere, chiar daca nici eu nu am eliminat-o inca. Carnea de pui si de vita sau miel (daca-ti place) gateste-o cat poftesti. Traiesc intr-o tara de peste 6 ani unde am invatat mai multe decat in tara noastra "draga", unde se mananca carne multa. dar niciodata fara combinatiile de legume. Si asta numai pentru sanatatea noastra. K este o salata la carnea fripta, ori chiar dupa ce o prajesti adaugi o ceapa un morcov, orice + o cana de apa si le inabusesti sa nu uitam legumele pe langa mult gustoasa carne. deci pui, vita, curcan si miel. Pentru sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

| veronica74 a răspuns:

Pui si vita, sunt mai slabe in grasimi.

| Milk Swan a răspuns:

Pui, porc, vita si peste.
1. Puiul: Este gustos, fraged si mititel, nu ca curcanu' de exemplu, care se strica in frigider pana-l mananci!
2. Porcul: Chiar daca are grasime, este bine sa mananci putin din fiecare!
3. Vita: Pana si testoasele mele o mananca cu pofta si placere, si e foarte buna in amestec de pui, porc si vita, intr-o ciorba!
4. Pestele: Nu are grasime, e ieftin, usor ( carnea e usoara ), cu fosfor, vitamine, si mai mancam si niste lamaie, de fiecare data cand mancam si peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui si vita, sunt mai slabe in grasimi.

| allestrawberry a răspuns:

Pui. restul pica greu...

| iulia_5454 a răspuns:

Carne de pui pentru ca este mai usoara, cea de vita nu imi place deloc, dar ocazional mananc si carne de porc

| julliano a răspuns:

Pui 40%, porc30%, peste20%, vita10%. Gata retetaa! :-p

| julliano a răspuns:

Pui 40%, porc30%, peste20%, vita10%. Gata retetaa! :-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pui, se prepară ușor, are puține calorii și mai este și sănătos.
Pa, pa.

| stefanalinaclaudia a răspuns:

Pui si vita ca am un bebel de 10 luni si mancam si noi ce-i dam lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

| corina_8946 a răspuns:

De pui si vita pentru ca sotul meu este musulman si din accest motiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui. E cea mai convenabil la pret (Londra)si ne place.Am prefera peste cateodata dar e super scump sau nu am gasit noi locul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui, pieptul de pui, nu are grasime si exista zeci de retete delicioase cu piept de pui

| lili24 a răspuns:

Toate sunt f bune cind stii sa faci mincare buna, viziteaza www.reteterapide.com si te vei convinge

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De pui pentru ca nu ingrasa big grinbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde dde afectiuni si de ceea ce iti place. Eu gatesc pui - pentru sanatate sau porc - gustos.

| yanny`s a răspuns:

Doar pui.Eu nu mananc doar piept de pui, altceva nu-mi place.

| cutache a răspuns:

Ador carne miel, dar la noi nu se gaseste tot timpul!

| ralum a răspuns:

Pui

| hashe86 a răspuns:

In familia mea se mananca orice fel de carne, cam in aceleasi proportii. mie imi place puiul si rata, apoi pestele proaspat(cu gust puternic de peste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnea de vita e cea mai sanatoasa dintre cele mentionate, iar cea de porc e cea mai toxica.Asta,pentru ca vaca este un animal destul de curat care nu mananca orice, si nu bea apa de oriunde, pe cand porcul mananca si...stii tu ce.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Pui si peste
miami :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Qm frate se salveaza asta k ma enerveaza rau crying(

| marcflo a răspuns:

Porc... imi place in special ceafa de porc la gratar, mai suculenta asa nu foarte prajita. Din oras, deci negatit de mine imi place cel mai mult puiul. cel mai mult aripioarele cu fulgi de porumb. Apropo. uite si reteta aici: http://barbablu.ro/fripturi/aripioare-cu-fulgi-de-porumb/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste, deoarece e mult mai sanatos si e foarte gustos. Carnea de porc si vita nu imi place iar de pasare m-am saturat dar de peste niciodata.