| Gustos.ro a întrebat:

Ce carne folosesti mai des cand gatesti - pui, porc, vita? De ce?

89 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai des folosesc carnea de pui, este mai usor digerabila si nu contine atatea grasimi ca celelalte, si poti face diverse bucate:piftelute, salate, snitele, supe, sosuri, bors, snitele(preferatele mele), etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc carnea de pui pentru ca e mult mai gustoasa si sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc nu gatesc foarte des dar cand o fac de obicei prefer puiul sau vita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vita e mai neutra si totodata poate sa dea, impreuna cu orez, legume si-sau verdeturi gusturi deosebite. Oricum prefer carnea de oaie. SHALOM!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui fiindca e foarte buna carnea de pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PUI! pentru ca este mult mai gustos ca porcul sau vita (care nu am mancat niciodata) si este si mult mai usoara (mai sanatoasa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pui..se face mai repedehappy

| larrii a răspuns:

Carnea de pui, cu toate ca nu e nici asta sanatoasa.doar daca iei de la bunici din curte, dar daca nu sunt crescute cu ingrasamant

| yanny`s a răspuns:

Doar pui.Eu nu mananc doar piept de pui, altceva nu-mi place.

| iulia_5454 a răspuns:

Carne de pui pentru ca este mai usoara, cea de vita nu imi place deloc, dar ocazional mananc si carne de porc

| cutache a răspuns:

Ador carne miel, dar la noi nu se gaseste tot timpul!

| getty a răspuns:

Porcul desi stiu ca nu e sanatos

| Andreea.:) a răspuns:

Pui... poti fi sigur tongue

| mms a răspuns:

Pui, vita - e mai sanatoasa. Niciodata de porc...

| cojo a răspuns:

De pui... are mai putin colesterol

| veronica74 a răspuns:

Pui si vita, sunt mai slabe in grasimi.

| allestrawberry a răspuns:

Pui. restul pica greu...

| niculina a răspuns:

Pui. Este mai gustoasa, mai sanatoasa si mai usor de preparat, pe langa cele o mie de feluri in care o poti gati.

| manina a răspuns:

Pui deoarece este mai usor si are mai putine toxine.

| corina_8946 a răspuns:

De pui si vita pentru ca sotul meu este musulman si din accest motiv

| monica_8936 a răspuns:

Porc

| stefanalinaclaudia a răspuns:

Pui si vita ca am un bebel de 10 luni si mancam si noi ce-i dam lui...

| vesela a răspuns:

Carne de pui pentru ca se prepara repede.Insa cea mai gustoasa carne de pasare e cea crescuta la curte! Iese o supa buna!

| vesela a răspuns:

Carnea de pui pentru ca e gustoasa si se prepara repede.
Duminica pregatesc supa de pasare crescuta la curte cu taitei facuti in casa.

| danya a răspuns:

Carne de pui.Imi place cel mai mult.

| danya a răspuns:

Carne de pui, pentru ca aceea imi place cel mai mult.

| ioana_4069 a răspuns:

Pui categoric. e mai sanatos

| allliiinnna2000 a răspuns:

BUNA
Eu nu prea mananc carne, dar cel mai mult imi place pui si peste

| ralum a răspuns:

Pui