| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre mierea de albine? Cand vedeti zeci de zeci de borcane pe rafturile alimentarilor, borcane pe care scrie 100% miere naturala, si cand stiti cat de putin spatiu verde si salbatic mai exista nu va intrebati: de unde atata miere? de unde atatea albine?! chiar producem noi tone peste tone de miere pura sau o mai" boteaza" astia?! cum recunoasteti o miere falsa si cum trebuie sa fie mierea de albine naturala, nemodificata?

Răspuns Câştigător
| 31957319 a răspuns:

Cred ca mierea de albine, ii unul din putinele produse romanesti naturale 100%, nu stiu sigur de cele comercializate in magazine, dar in piete, sunt sigur naturale.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mierea de albine pentru mine ramane un produs natural in care eu am incredere, secretul este ca eu cumpar numai de la un singur vanzator din piata stiind sigur ca este naturala.

| Bacemi a răspuns:

Mierea de albine este foarte benefica pentru organism. Dupa cum spunea si Stefan dupa ce descoperi pe cineva care are miere buna cauta sa pastrati o relatie pentru a-l gasi cand vrei sa mai cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cum pot sti cand e falsa si cum este cea adevarata?

| ZuuZaaA a răspuns:

De fapt mierea se face din polenul albinelorhappytongue
Mi se pare foarte buna si sanatoasa mierea:X