| kencarson a întrebat:

Ce inseamna acel număr de pe spatele spray-urilor? Am vazut si la odorizant și spray de mobilă, insecte, deodorant. Pe unele scrie ori 270/405/520 etc. Au vreo relevanță?

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Codurile acelea, pot fi coduri de producție, dar dacă citești tuburile, vei găsi, mai ales în cazul insecticidelor, coduri de toxicitate.
Deci, dacă vezi că cifrele de pe tub, coincid cu cele ștanțate, asta înseamnă categoria de periculozitate, toxicitate a produsului respectiv.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lotul de fabricatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt serii si coduri de productie, asa cum sunt ele bagate in fabricatie.