| AliiB a întrebat:

Ce mancare as putea sa-mi fac din/cu lapte? Nu imi place ce mancare am.si mi pofta de ceva facut din lapte... orice cu lapte. big grin
Fara gris/orez in lapte... cereale cu lapte...
Dau fundita pentru cea mai gustoasa reteta. De fapt doresc cat mai multe. big grin
O zi frumoasa in continuare! :*

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Taitei sau stelute cu lapte.Se pun pastele in lapte si se fierb la foc mic,se amesteca sa nu se prinda, se pune putina apa rece daca laptele se umfla si pastele nu au fiert, cand sunt gata se pune o lingurita de miere.Friganele-se taie felii paine,se inmoaie in lapte putin, se dau prin ou si se pun la prajit in ulei incins, se presara putin zahar deasupra.Mamaliga cu lapte.

6 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Lapte cu cacao sau lapte cu cafea in care ai inmuiat niste biscuiti simpli, sau cu crema. Foarte bun!

| scumpica_3107 a răspuns:

Buna

- inghetata
-Lapte cu cacao
-clatite
-cartofi cu lapte (daca te intereseaza pot sa-ti dau reteta)
-pui cu lapte
-cartofi fierti in lapte

| Deniisze a răspuns:

Clatite

| Alysée a răspuns:

1.crema de zahar ars
2.lapte de pasare
3.crema de ciocolata

| MeLLa_2137 a răspuns:

Buna!
Uite aici[lapte de pasare cu vanilie]
http://www.gustos.ro/retete-culinare/lapte-de-pasare-cu-vanilie.html

| AnDy12 a răspuns:

Lapte cu cereale
Lapte simplu

Funda plzz!