| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ce parere aveti de alternativele vegane pentru carne? Cum ar fi bugerul, cremvustii, etc.Va plac? Nu neaparat astea doua, orice mancare vegana care inlocuieste carnea.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mi se par chiar ok la gust unele.

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru Nirvanaaa):

Mie personal cand vine vorba de burger imi place cel clasic, dar sunt multe momente cand il prefer pe cel vegan pentru ca mi se pare mai usor, cred ca asta ar fi cuvantul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac. Ori e carne autentică, ori nu mai e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce alternative te referi? La produse de pe piata sau la ciuperci inlocuind mezeluri? Eu cand mancam mezeluri, nu mancam ciuperci, si deloc legume. Eu am renuntat la carne deoarece am fost cam "terorizata" de "salvati animalele" pe internet, nu mai suport sa simt carnea in gura, plus ca parintii mei sunt obsedati de carne si se comporta oribil cu mine. Apoi am inceput sa mananc "maioneza de avocado" si mi s-a parut mai gustoasa. Nu mai prajesti carne, prajesti cartofi, ii mananc cu mustar, ketchup, usturoi, branza, muraturi etc. Si nu cred ca mai am idei. Deci, cred ca am inceput sa gatesc si mananc mai regeste de cand am renuntat la carne, ca atunci mancam doar saracul sandvish cu sunca pe paine si numai noaptea tarziu, acu nu mai mananc deloc seara/noaptea, deci m-a afectat f pozitiv. Mananc mai bine, ma simt diferit, am niste jurnale de pe vremea aia, ma sperie ce minte aveam. Cu timpul te obisnuiesti, facand lucrurile diferit, devii altcineva.