| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre raw veganism? Voi ati putea trai doar cu mancaruri raw vegane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conform revistei Psychologies se fac anumite boli cand ai o dieta raw vegan. N-as putea, mi se face pofta de mici uneori.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Raw_foodism
Această dietă, este o combinație între veganism și consumul alimentelor vegetale crude, nepreparate termic.
Dacă considerați că vă puteți transforma stomacul pentru a digera vegetale crude precum ierbivorele, încercați.
Dar, dacă veți ajunge la spital cu probleme digestive, medicii vă vor da medalie, eventual vă vor spune că trebuie pregătit coșciugul.
O nebunie cu fel și fel de diete, totul pentru profit, nimic sănătos.
Căci este o afacere cu produsele bio, cu aceste diete!

| RAY a răspuns:

Dieta mea in ultimul timp cam e vegetariena, sambata, duminica ce consum peste in rest mai mult legume, fructe, desi se poate trai

| LPCTSTR a răspuns:

Niciodata.
Prefer alimentatia omnivora peste orice cauze sustinute de vegani.

| RKBlue a răspuns:

Da, as putea trai daca as fi obligat.
Daca e sa aleg un stil de viata fara carne, aleg totusi sa fiu vegetarian, deoarece imi place laptelelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dieta raw vegan e recomandata doar celor care au dureri.