| HermioneLove a întrebat:

Ce parere aveti de mancarea de la Fast-Food si MCdonalds?big grin va place? sau credeti ca este muult prea nesanatoasa si nu merita banii? argumentati!happy

Răspuns Câştigător
| F1rstBlooD a răspuns:

Eu unu imi place da nu mananc! De ce?
sa-ti spun, mancarea aceia nu este mancare cartofi nu-s cartofi sunt un fel de amidon care are colorant ca sa semene ca si cartofi si indulcitori ca sa aiba gust ca si cartofi;
carnea nu e carne de pui sau normala sunt un fel de paste fainoase dar sunt ca si carnea;
painea are 2 chimicale care o face asa moale si dulce si acele aripioare de pui sunt un fel de substanta care seamana ca si carnea si ou sau ce mama naiba e acolo si in plus este ffff scumpa un meniu dela e fro 13lei mai bine iti iei colo o shaorma si te faci bita de 10 lei... aceasta este mincarea de la MCdonalds
cea fast-food n-am nimic impotriva este buna gustoasa si sti si ce pune in ea doar ai vazut cum iti face saorma sau hamburgaru te intreba ce sa puna...
da aia de la MCdonalds tio da direct la pachet fara sa stii ce e inauntru

4 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Inainte imi placea, dar acum mi se pare ca n-are gust. Dupa parerea mea nu-si merita banii, cu banii pe un meniu fac o pizza mortala.
Cel mai rau e ca la un singur meniu ajungi la 1000 de calorii, sau chiar mai mult.

| ionutzul31 a răspuns:

Mie unul nu imi place, nu fiindca e nesanatoasa, dar e naspa tare.Imi vine sa vomit mereu cand vad mancarea aia si raman uimit cand ii vad pe ceilalti cu cata pofta chiar si rostesc numele fast-food-ului laughing

| Măduuțaa a răspuns:

Gustoasa si nesanatoasa! Nu merita niciun ban porcariile alea.Mai buna este mancarea facuta in casa!

| strazi1 a răspuns:

Salut,
Cu siguranta este gustoasa big grin, dar foarte nesanatoasa, poti face foarte multe boli la ficat printre care ciuperci la ficat, care sa iti afecteze propriul miros al corpului, e carne prajita, procesata, cu mii de condimente, gandeste-te cum miroase carnea proaspata si cum este mirosul din padure de aer curat, si faci diferenta, care este mai sanatos, eu unul mananc carne doar duminica, un piept de pui la gratar, si atat, fara oua, care imi fac o greata, belahhh, incerc sa mananc cat mai calitativ, cat despre banii pe care ii dai pe acest tip de mancare, da isi merita banii cu varf si indesat, dar mai rar cu carnea pentru mine, nu ca nu mi-ar place dar daca ai o flora intestinala sensibila, te pui in garda singur.
Numai bine!