| Links a întrebat:

Ce parere aveti despre laptele cu cereale dimineata?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se "acceptă", sunt bune, dar NU în fiecare zi!
Cel mult 2 zile pe săptămână ( să NU fie zile consecutive ).

Toate cele bune.

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde de cereale. Daca sunt indulcite si tratate cu aditivi micul dejun nu mai este sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador cerealele. day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu sunt bune zilnic.
Te pup!

| andrw1929 a răspuns:

Sunt.bune.dimineata!

| Athée a răspuns:

Daca nu ai grija ce fel de lapte si cereale sunt, e o mare bomba calorica. Bine, avand in vedere ca ai specificat momentul zilei, adica dimineata mai merg.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Eu uneori dimineata mananc iaurt simplu cu fulgi e porumb, e delicios

| Thethinker30 a răspuns:

E ok, dar eu prefer iaurtul cu cereale; e mai racoritor.

| Lavinia7386 a răspuns:

Cel mai bun mic dejun

| Links explică:

Adica vreau sa zic, cat de sanatos este?!

| Adda0a0 a răspuns (pentru Links):

Depinde de cerealele pe care le mananci si chiar si de lapte. insa este un mic dejun hranitor si usor!

| Iullianna a răspuns:

Una foarte bunahappy.

| xxxx1 a răspuns:

Cerealele -CEA MAI SANATOASA MANCARE(daca nu crezi ati demonstrez -in spiataluri se da la ora 9, 13 si la ora 18 terciuri de toate felurile deoarece e sanatos). Cind tii dieta poti inlocui in momentul prepararii laptele cu apa sau sa pui jumatate de apa +jumatate de lapte.Credca la 150-200 gr de terci dimineata e normal.An loc sa pui zahar pui miere, seara poti sa pui in ea o bucatica de branza de oaie.In plus terciurile ati ofera multa energie.Eu dimineata prepar fulgi de ovaz si in loc de zahar pun bucatele de banana.
Hrisca cu lapte
terci de porumb
arpacasuri diferite
fulgi de orz
fulgi de ovaz
orez
crupe bunetto, lider, grand mersi, Don Ration.
EVITA :
grisul(e cel mai nesanatos terci)
musli

| JustUs1 a răspuns:

Cum adica ce parere? laughing)