| NissanNavara a întrebat:

Mamaliga are in jur de 70calorii, 100g. De ce este asa de slab calorica daca malaiul are 365calorii, 100g? Este sanatoasa mamaliga? Daca inlocuiesc mamaliga cu painea slabesc? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ţi-a dat un răspuns bun vartolome1.
Este sănătoasă mămăliga, nu are nimic.
Nu trebuie să scoţi pâinea din alimentaţie!
Trebuie să mergi pe o alimentaţie săracă caloric şi multă mişcare!
Te pup!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este sanatoasa mamaliga si o poti inlocui cu painea fara nicio problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Invers. Daca inlocuiesti piinea cu mamaliga ai beneficii.

| NissanNavara explică (pentru anonim_4396):

Asa am vrut sa se inteleaga dar am gresit putin big grin

| vartolome1 a răspuns:

Pentru ca la anumite temperaturi, unele produse alinemtare isi pierd proprietatile!

| TumblrAddict a răspuns:

Hmm. daca inlocuiesti mamaliga cu painea te ingrasi, dar daca inlocuiesti PAINEA cu mamaliga atunci da, slabesti!