| unul1 a întrebat:

Ce preferati sa mancati la micul dejun?

Răspuns Câştigător
| Adelaide1 a răspuns:

Deoarece micul dejun este considerata cea mai importanta masa, ma stradui sa ma alimentez corect.La mine micul dejun difera in fiecare zi, de aceea mi-l programez din timp.
Spre exemplu:
1)Luni:Lapte cu prajituri la alegere.
2)Marti:Ceai cu clatite.
3)Miercuri:Ceai cu 2-3-Sandvici cu brinza topita.
4)Joi:Lapte cu Chec din brinza.
5)Vineri:Ceai cu briose.
6)Simbata:Cereale cu lapte.
7)Duminica:Ceai cu piine prajita in ou.

31 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ce am prin frigider şi prin cămară!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Cereale.

| Sara2 a răspuns:

Omleta, salata de rosii cu branza sau cereale cu lapte

| BoOoMbOnik a răspuns:

Dulciuri la fiecare masa... asta e mancarea mea preferata laughing)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu prefer o omletă bine "dotată" cu de toate ( mai ales având în vedere că micul dejun este masa cea mai importantă ).

Dar, atenţie : NU mănânc zilnic omletă, doar de 2 ori pe săptămână.
În rest alte bunătăţi găsite prin frigider...

Toate cele bune.

| Adry05 a răspuns:

Nu am un mic dejun preferat. Merg mai mult după pofte.

| CautNume a răspuns:

Nu mananc dimineata (de fapt nu mananc cateva ore dupa ce ma trezesc, indiferent la ce ora.De exemplu pana acum n-am mancat nimic).

| Xtadelo a răspuns:

Nu iau micul dejun.

| Latinmoon a răspuns:

Paine prajita si ceai happy.
Dar tu? smug

| Zenit313 a răspuns:

Rabdari prajite.
Sandwich cu intuneric.
Pui fugit din tava.

| unul1 explică (pentru Zenit313):

Uau ce raspuns interesant ai dat! Trebuie intr-o zi sa dai un interviu la un ziar ca vei ajunge vedeta.

| Zenit313 a răspuns (pentru unul1):

Chiar asta intentionez sa fac.
Am realizat ca singurul meu defect, este acela ca NU am defecte!

| unul1 explică (pentru unul1):

Lasa-ne sa te atingem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clatite si cafea sau ceai.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcool.

| Ramona000 a răspuns:

O salata cu oua

| mola a răspuns:

La fiecare dimineata manancd painica prajita cu unt si gem de fructe de padure! Tot ce e mai bun.

| GiAnca a răspuns:

In general mezeluri si lactate.

| Anca95 a răspuns:

Iaurt cu tarate de ovaz si fructe proaspetehappy

| Alexandru98 a răspuns:

Un ceai cu felii de pâine cu prosciuto crudo și cu Philadelphia

| petrica1111 a răspuns:

Eu nu prea mananc la dejun... daca mananc prefer ochiuri sau paine prajita cu ceai.

| Zuzazozo a răspuns:

Omleta cu branza, un corn cu ciocolata si un pahar de lapte.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Mie imi e greata sa mananc prajeli, mai ales dimineata! :-&
In general mananc fructe pe la 7-8, cand ma trezesc. Peste o ora mi se face cu adevarat foame si beau un pahar cu lapte(e nelipsit). Niste paine prajita, niste clatite, niste gem sau unt, toate sunt binevenite in burtica mea!hee hee

| unul1 explică (pentru ScapaMaDeEa):

Toate sunt binevenite in burtica cand ai burtica si nu burta! laughing

| allison20 a răspuns:

Cereale cu lapte.

| adinaiuliana a răspuns:

Ceai sau lapte cu paine prajita

| kitty_9669 a răspuns:

Ceai si sandwich-uri
sau cereale cu lapte

| Tirri28 a răspuns:

Ceva usor si rapid. Oua cu sunca, tipic britanic, ori paine prajita cu o cana de ceai sau un pahar de lapte. Cereale in special.

| cflorin11 a răspuns:

De obicei oua si salate, cruditati, suc portocale

| Branzaburdoof a răspuns:

Asta e o intrebare capcana asa-i?

| unul1 explică (pentru Branzaburdoof):

Esti un geniu! Sau poate tu pui o intrebare capcana?! Esti dubios!