| gemeni6226 a întrebat:

Ce retete de preparare a nautului cunoasteti? Daca se poate ceva sa aiba gust bun.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pe lângă vestitul humus, poți opta pe o tocăniță cu legume și năut, este tare buna și sățioasă. Recomand sa ei naut din conserva se face mai rapid, decât cel uscat care trebuie lăsat peste noapte și fiert la oala minune, astfel se fierbe peste 2 ore la oala normală. Uită-te la această rețetă pe care am făcut-o și publicat-o in aplicația Cookpad: https://cookpad.com/......-cu-legume

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Pai am primit de la mama naut in cutie si nu vreau sa-l arunc de aceea am intrebat cum se poate prepara.Multumesc!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Humus
Falafel