| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa-mi cumpar de la fast-food? funda...ma refer la Mc.nu mai am ideei de aproape zilnic imi iaubig grina am incercat toate alea si nu mai am idee. funda! dau "stupid" la aia care zic sa nu manac la fast-food pentru ca legume (salata din alea de la Mc nu o mananclaughing) n-am mai mancat de ceva ani si al fel si fucte

24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci sănătos. Și nu plânge nimeni că ne "panalizezi" cu stupiduri!
Pa, pa.

| KaterinaPetrova a răspuns:

As fi curioasa cate kg aibig grin si ce inaltimebatting eyelashes asa pentru cultura mea generalabig grin deci o masa la mec odata la 2-3 saptamana nu cred ca ar avea ce sa afecteze.adica poate iti plac junk-urile astea insa trebuie sa ne invatam sa ne abtinem. si mie imi plac sincerbig grin insa nu mananc. nu ma intereseaza ca imi dai mie stupid.happy

| KaterinaPetrova a răspuns:

De fapt chiar acum o sa mananc o nectarina.incerc sa ma mentinlaughing))big grin

| Sara2 a răspuns:

Chesburger, e delicios, sau poti incerca de la KFC crispy strips cu sos de usturoi, sunt delicioase

| CautNume a răspuns:

laughingai vrea tu sa fiu prost n-am cum sunt fatatongue

| CautNume a răspuns:

Pure.Sunshine utilizator mai plictisitor nicaieri n-am vazut.voi nu vedeti ca intrebarea e pusa la misto? si oricum aia cu legumele chiar e pe bune dar acum cine ar intreba ce sa manace? pf...
si pentru myhaelamar86
ma bucur ca ai invatat sa folosesti "TPU" ca sa-ti modifici raspunsurile.mult succes si in a spune ceva adevarat si folositor

| CautNume a răspuns:

Oanakissyou si mona va multumesc ca voi ati raspuns! vad ca mai exista si utilizatori buni si normali la cap

| CautNume a răspuns:

LocaPeople kg nu mai stiu dar inaltime 1, 60 si ceva
deyule794 cine naibii te-a pus sa raspunzi?
Pure.Sunshine spor la sapalat wc-uri ca si eu am vazut ca mananci literelaughing e si mai nesanatos decat mancatul de la fast-foodtongue

| CautNume a răspuns:

Pure.Sunshine si eu credem ca deja ai corectat raspunsul tau dar tot vad o gresealalaughing

| CautNume a răspuns:

Pure.Sunshine hai sa nu ne mai certam ca o facem degeaba...toti gresim dar acum am avut grseli grave pentru ca in 2 min trebuia sa pun intrebarea sa am si raspunsuri si sa aiba timp si sa se incarece, intelegi?

| CautNume a răspuns:

Hai sa-ti zic pe romaneste.nu ma cobor la mintea ta sa ma cert cu tine.bye eu nu mai intru pentru intrebarea asta sa vad cum comentezi tu fara sa ma cunostitongue

| Pure.Sunshine a răspuns:

Poti incepe prin a invata sa scrii corect romaneste ("nu mai am ideEi DE apro(A)pe zilnic imi iau", "sa nu mana(N)c","salata DIN ALEA de la MC nu O mananc", "AL fel")

Sunt de acord ca poate din graba ti-a alunecat degetul pe tastatura, insa se pare ca iti aluneca aproape la fiecare cuvant (eu am reusit sa numar 7 greseli, insa nu exclud posibilitatea sa imi fi scapat vreuna). Si da, pe internet nu iti da nimeni nota la ortografie, insa prin ceea CE scrii si, mult mai important, prin CUM scrii esti caracterizat de ceilalti. Coerenta cu siguranta nu este punctul tau forte, fara a vorbi de semne de punctuatie ( este de apreciat insa ca ai folosit cratima corect de patru ori)

In plus (din moment ce tot m-am obosit sa iti dau o lectie de limba romana de clasa I), intrebarea ta este usor retorica (adica nu prea are raspuns). Din moment ce stii deja ce nu iti place (salata si fructele -singurele de la care nu faci cancer), inseamna ca probabil restul meniului iti este pe plac, deci nu ar fi atat de greu sa te hotarasti. Daca tot te-ai cam plictisit si ai ramas fara "idei", poti sa mananci din alta parte. La urma urmei tu o sa suferi mai tarziu.

Si pentru ca deja vad ca ai primit niste raspunsuri de la persoane binevoitoare, iti recomand sa vezi un documentar: http://documentare.digitalarena.ro/supra-dimensioneaza-ma-2004/. Pentru ca cel mai probabil nu o sa iti rapesti o ora si jumatate din viata, pot sa iti fac un rezumat: un barbat perfect sanatos (doctorii chiar erau mirati de starea lui buna de sanatate) decide sa manance o luna de la "Mc". Rezultatul: avea probleme cu numeroase organe din corp care mai aveau putin si cedau, fara a pune la socoteala kilogramele castigate.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Am incercat sa te fac sa intelegi ceva in comentariul de mai devreme. Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul si ca te-am "plictisit" (alta dovada ca am avut dreptate). Esti un caz pierdut. Dar stai linistita, daca toata lumea ar fi inteligenta si ar sti sa scrie corect, nu ar mai avea cine sa mature strazile sau sa spele wc-uri. Spor la lucru!

| Pure.Sunshine a răspuns:

Esti de-a dreptul penibila. Pentru a te apara arunci niste afirmatii pe care daca le-ai gandi putin inainte de a le scrie ti-ai da seama ca nu sunt argumente in favoarea ta, ci din contra. Cum am spus si mai devreme, imi dovedesti ca am dreptate. Multumesc mult pentru urari, insa nu am nevoie de ele. Se pare ca ti-am atins o coarda sensibila aici.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Chiar te rog sa imi spui ce anume ti se pare gresit din comentariile mele. Nu am de ce sa incep sa ma corectez pentru ca a fost cu siguranta o greseala subtila, care in niciun caz nu se poate compara cu greselile tale multiple de exprimare. Asa cum am zis, sunt de acord ca degetul iti mai poate aluneca pe tastatura. Si pentru ca doresc sa imi largesc orizontul de cunoastere si nu sunt incuiata la minte, accept sa fiu corectata atunci cand gresesc si ma bucur ca am invatat ceva nou.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Sa stii ca a inceput sa imi placa. Esti foarte amuzanta. Nu cred ca te grabeai atat de mult in momentul in care ai pus intrebarea (nu prea cred ca depindea ceva de ceea ce o sa mananci tu de la fast-food). Daca printr-o absurditate te "grabeai", atunci probabil ca si cand ai scris celelalte comentarii a fost la fel. Pentru a iti da un exemplu iti voi da greselile din ultimul comentariu (ar dura prea mult sa le iau si pe celelalte): "grseli", "incarece", alaturi de punctuatia inexistenta (ai incercat ceva dar cu siguranta nu ti-a iesit). E ok sa gresesti, dar dupa ce ti s-a atras atentia asupra acestui lucru si vrei sa dovedesti ca nu a fost chiar atat de grav... nu e chiar atat de dificil sa citesti ce ai scris inainte pentru a evita sa te umilesti. As vrea totusi sa imi dai copy-paste la greseala mea sa vad cat de "grava" a fost.

| myhaelamar86 a răspuns:

Esti proasta. punct

| myhaelamar86 a răspuns:

Mult succes in a pune intrebari coerente, a scrie corect romaneste si a nu-ti mai pierde timpul de pomana pe site.

| DexterKill a răspuns:

Ai sa te faci cat o vaca daca nu cumva esti deja happy

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Eu zic sa nu mai manaci la fast-food. Mancarea de acolo nu este sanatoasa.O sa devii obez, o sa ai probleme cu sanatatea si vei avea media de viata mai mica decat persoanele care mananca sanatos. Ai sa vezi ca am dreptate.

| deyule794 a răspuns:

Utilizatori normali la cap si buni exista, dar tu nu te numeri printre ei, din moment ce ai zis ca intrebarea e pusa la misto.fa-ne un bine si nu ne mai plictisi cu intrebari fara rost, pentru ca e PIERDERE DE TIMP! oh go on

| deyule794 a răspuns:

J

| oanakissyou a răspuns:

Iti poti lua un mc rap cu o portie de cartofi taranesti si o cola mediehappy. Daca ai nevoie de un desert poti lua un milkshake sau o placinta cu visine. Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat