| Dots a întrebat:

Stie cineva reteta pentru salata bulgareasca? am auzit ca e ft buna si as vrea sa o incerc si eu

Răspuns Câştigător
| CupY a răspuns:

Timp de preparare: 15 minute (complexitate redusa)

Ingrediente:
2 rosii,
2 castraveti,
1 ardei gras,
100 gr. sunca,
1 ardei iute,
100 gr. brinza,
2 oua,
50 gr. masline.

Mod de preparare:
Se curata castravetii, se taie rosiile cuburi, se taie ardeiul gras. Se pun intr-un bol, deasupra se pune sunca presata, se orneaza cu brinza rasa, ou fiert, masline si ardei iute. Se serveste rece.

Sursa : http://www.gustos.ro/retete-culinare/salata-bulgareasca-1.html

iar varianta 2: http://www.ghid-culinar.ro/......easca.html

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Salata Bulgărească

Timp de preparare - 15 minute.

Ingrediente:
2 rosii,
2 castraveti,
1 ardei gras,
100 gr. sunca,
1 ardei iute,
100 gr. brinza,
2 oua,
50 gr. masline.

Mod de preparare:
Se curata castravetii, se taie rosiile cuburi, se taie ardeiul gras. Se pun intr-un bol, deasupra se pune sunca presata, se orneaza cu brinza rasa, ou fiert, masline si ardei iute. Se serveste rece.

| Robert_Alex_1993 a răspuns:

Ca si branza poti folosi feta, e mult mai buna si o recomand fara ardei iute happy