| juniper a întrebat:

Stie cineva o reteta de salata buna? Foarte buna

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Eu fac o salata tropicla super buna, asta daca iti plac contrsturile.
cateva frunze de salata
doua rosii( nu foarte coapte)
masline verzi
2 kiwi
ananas proasopat
200 gr de sunca presata sau caizer
1 ardei gras
si o salasa din maioneza si ketchup
pofta buna!

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Salata verde, boabe de porumb la cutie, ton la conserva, condimentata cu ulei de masline si lamaie si sare.
Salata de cruditati:telina, mar, gutuie, morcov, toate razalite prin razatoare, condimentate cu sare, ulei de masline si lamaie daca iti place. Pofta iti doresc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata verde, somon afumat, ciuperci proaspete taiate in 4, stafide, nuci
salata verde taiata fideluta, cubulete de piept de curcan, boabe de porumb, mar verde cubulete, un morcov cubulete si 2lg. de iaurt natural sau maioneza
o rosie cubulete, un castravete cubulete, salata verde taiata fin, boabe de porumb ton in ulei, 1lg. maioneza
3-4 tipuri de salata rupta cu mana, branza feta, stafide, nuci, floricele de panseluta sau de galbenele-otet balsamic si ulei de masline.

| xyz a răspuns:

Pai...rosii,castraveti, salata verde, branza feta, masline verzi, maioneza daca vrei si bineinteles ulei, sare otet, numai ca rosiile si castravetii mai bine ii arunci... te rup la stomac:p