| Zavalas_Ducu_Si_Vali_1967 a întrebat:

Combina BEKO afișajul este intermitent în mijloc cu semnul! rosu, congelatorul nu îngheață, ce poate fi?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Incearca sa dezgheti intreaga combina! Scoate-o din priza si las-o timp de 24 ore la temperatura camerei, cu usile deschise, sa se dezghete (poate fi un dop de gheata).
2. Citeste in "Manualul Utilizatorului", ce inseamna becul rosu intermitent!

| darrio2007 a răspuns:

Scoate-o din priza 1-2 minute. Daca face la fel dupa ce o bagi iar in priza, inseamna ca este defecta.

| doctorandus a răspuns:

Daca d-abia ai conectat-o, e normal, asteapta.

https://storage.beko.co.uk/bekoupload/manuals/ASDL251.pdf

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Plus ca ar trebui sa stii ca aparatele Beko nu sunt facute pentru prize normale.