| elenamarian95 a întrebat:

Cu ce pot sa scriu pe o glazura de ciocolata neagra pe un tort? Cu ciocolata menaj alba topita sau ciocolata alba normala?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Poti sa topesti orice tip de ciocolata și sa scrii, dar dacă ești la început, ciocolata e cal lichida, o sa curgă repede (ma gândesc ca folosești poș) și s-ar putea sa nu te descurci asa bine. Îți recomand să faci cum s-a scris înainte. Poți sa scrii cu frișcă, cu creioane din comerț, chiar sa amesteci ciocolata topita cu frișcă. Ideea e sa fie puțin mai consistenta, ca să îți fie mai ușor. Eu am scris cu frișcă pe un tort chiar acum vreo 2 săptămâni și a arătat ok. Am făcut și niște modele de floricele ca și chenar în jur.

| elenamarian95 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc!

| WhiteLife a răspuns (pentru elenamarian95):

Cu drag și mult succes!

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poti scrie cu frisca sau cu creioane cu glazura colorata ce se gasesc in magazin.

| Catalina990099 a răspuns:

Poti folosi ciocolată alba de menaj topită pentru scris ca apoi se întărește și ea.

| semnes a răspuns:

Merge si ciocolata alba normala