| Anonymus3000 a întrebat:

M-am asezat din greslea pe ochelari si mi s-au rupt. S-a rup piciorul (nu stiu cum sa ii zic altfel laughing ) al ramei. Mai poate fi lipit sau trebuie sa imi schimb rama? Si daca trebuie schimbati voi plati doar cat a fost rama ( 30 de lei) sau cu tot cu lentile (200 lei). Tin sa mentionez ca rama e din plastic

2 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Daca iti gasesti rame sa se potriveasca lentilelor, schimbi doar rama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăăă şi mie mi s-a întâmplat.
Dacă s-a rupt în locul unit de ţâmburuşul/ piuliţa (ce naiba o fi) te duci la Optimed sau Mario sau orice altă clinică de oftalmologie şi te costă maxim 10 lei să-i repare.
Dar dacă ţâmburuşul e încă acolo şi ramele sunt rupte...îţi trebuie rame noi.
Btw, baftă.