| TudorS09 a întrebat:

Cum as putea prinde un opritor de usa in pardoseala (gresie) fara sa dau gauri? Am incalzire in pardoseala.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipesti cu silicon special pentru lipit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista opritoare din silicon care se lipesc de parchet

| TudorS09 explică (pentru suntserios):

îmi poți spune te rog unde le găsesc? nu se rup atunci când lovește ușa în ele?

| suntserios a răspuns (pentru TudorS09):

Https://www.emag.ro/......DGYN0XMBM/

nu se rup, le folosesc si pentru usa de la intrare din aia mare de metal si de 2 ani nicio problema.

| VoidEternal a răspuns:

Banda dublu adeziva.

| TudorS09 explică (pentru VoidEternal):

și ține? nu se dezlipește atunci când ușa lovește în opritor dacă este prins doar cu bandă dublă adezivă?

| VoidEternal a răspuns (pentru TudorS09):

Daca e un opritor de tip triunghiular atunci presiunea pe care chiar usa o s-o exercite asupra lui o sa fie suficienta ca sa-l tina in loc. Daca nu, poti merge la un magazin de mobila sau de materiale de constructii, dedeman, hornbach, etc si gasesti opritoare de usa suficient de grele incat, daca nu trantesti usa, raman in loc chiar daca nu sunt prinse.

| sweetys a răspuns:

Pui genul ala de opritor care se monteaza pe usa si perete?

| TudorS09 explică (pentru sweetys):

Nu merge pentru că ușa nu se poate deschide până la perete