| Rienmedire a întrebat:

Daca iti pui incalzire in pardoseala, mai trebuie calorifere?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca e corect dimensionata, nu.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi?
Normal ca nu mai trebuie.
Bani sa ai ca sa poti suporta costurile de montaj. Si materialele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. In general se mai pun calorifere in bai, din acelea de tip radiator pentru uscat prosoape.

| dullcat a răspuns:

Depinde de locuinta, buget, dimensionarea instalatiei.

| relian a răspuns:

La caldura mai bun decat radiatorul nu exista altceva, atit ca si calitate cit si ca pret.

Incalzirea in pardoseala o faceau romanii acu mii de ani, pentru ca aia aveau la indemina, in ziua de azi, sa faci asa ceva, e ceva genul cum string unia vechituri laughing
Aia acu 2 mii de ani sau cit or fi fost, nu stringeau vechituri, aia foloseau numai lucruri noi.

Asa si cu incalzirea asta, este un, moft unora ceva nemaivazut li se pare ceva wow.
Bani irositi aiurea.Totdeauna cei mai simplu e si mai bun, nu vad de ce uni oameni se complica.

Am citiva pe acasa pe linga mama, ba si un var, au facut asa incalizire, au dat un cos de bani si acum is cam dezamagiti laughing

| Frank51 a răspuns:

Tocmai asta e ideea, să scapi de calorifere.

| ReddY25 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Drake21 a răspuns:

Depinde cat de friguros esti, le poti mixa incalzire prin pardoseala + calorifere, eu prefer caloriferile sunt m ai sigure ( la incalzirea prin pardoseala consumi m ai putina energie si se incalzeste m ai greu + tevile alea sub podea pot face dezastru)

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Da e fain ca poti juca The Floor is Lava

| katin a răspuns:

Ce rost mai are? Incalzirea in pardoseala inlocuieste caloriferele.

| GainushaOparita a răspuns:

Nu, daca e facuta cu cap, respectiv daca are capacitatea suficienta pentru incaperea respectiva.