| wolfves a întrebat:

Cum as putea sa fac terciul de ovaz daca nu am voie lactate? E bine daca iau produse ca laptele de soia? Si in loc de iaurt ce sa pun? Sau nu trebuie neaparat iaurt?
Laptele de soia si terciul sunt bune la gust? Mie nu imi place chiar orice in materie de mancare.

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Nu spui de ce nu ai voie lactate,daca esti alergic la lactoza,poti folosi lapte fara lactoza,din soia, ovaz, migdale, etc se gasesc in kaufland si sunt produse de alpro sau sanovitta, gasesti si iaurt din soia cu fructe.

| wolfves explică (pentru gheorghe699):

Multumesc, chiar ma gandeam de unde as putea sa le iau!
Nu sunt alergica, nu am voie momentan, recomandarea dermatologului.

| gheorghe699 a răspuns (pentru wolfves):

Ma bucur, daca te-am ajutat eu am nepotica alergica la lactoza si.m-am documentat.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Laptele de orezsi de migdale este mai bun la gust decat cel de soia.