| bobolotioana a întrebat:

Cum pot curata o brățară din argint placata cu aur? S-a înnegrit putin. Am incercat cu bicarbonat si nu prea a mers.

Răspuns Câştigător
| DuckDodgers0 a răspuns:

Incearca cu pasta de dinti care contine flour(majoritatea contin), lasi pasta pana se usuca, apoi clatesti bine cu apa

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu-i argint ce-i pe dedesubt, fiindca bicarbonatul nu inegreste, dimpotriva, curata frumos argintul si aurul.

| bobolotioana explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca ați înțeles intrebarea mea. Mulțumesc oricum:*

| fanaarmy a răspuns:

Buna! Incearca sa pui bratara in apa cu otet (apa sa fie calduta) si las-o o ora-doua.