| SameMistake a întrebat:

Am un cercel din argint care s-a albastrit( NU innegrit!)
Aveti idee cum se poate curata?

Răspuns Câştigător
| D4lid4 a răspuns:

Eu pentru astfel de situatii, si in general pentru curatarea bijuteriilor folosesc polishul pentru masina de la Amway. Curata si petele albastre, orice obiect din argint, aur, chiar si oalele de bucatarie. Poate suna ciudat polish de masina, dar multa lume il folosesc si in acest scop. Si curata si petele albastre.

3 răspunsuri:
| adiTzaa19 a răspuns:

Si eu am un o bratara de argint, si atunci cand se innegreste sau se albastreste, o frec cu periutza de dinti cu putin bicarbonat si e ca noua! happy

| SameMistake explică (pentru adiTzaa19):

Multumesc de sfat, dar din pacate pasta de dinti si bicarbonatul nu au ajutat decat sa inlature negreala, insa nu si petele albastre care nu stiu exact ce sunt.

| Vander a răspuns:

Încearcă să o freci cu puţin oţet.