| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma placa baiatul pe care eu il plac din clasa a3a? nu stiu cum sa fac dar colegele mele imi spun ca el ma place dar eu cateodata cred ca e adevarat dar altadata ca nu vreau raspuns. multumesc

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca ai o discutie deschisa cu el!
Ii spui ca il placi si ca ti-ai dori sa fiti prieteni!
Daca si el te place... veti fi impreuna!
Fa-ti curaj si vorbeste cu el..., daca nu vrei sa ti-o ia alta inainte!
Ca sa te placa, fii tu insati, in mod natural! Inteligenta, simtul umorului, decenta... pot fi alte calitati cu care il poti atrage, pe langa un fizic ingrijit si nu foarte impopotonat!

9 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Trebuie sa te porti natural.fii tu.zambeste-i vorbeste-i frumos da-i de inteles intr-un mod subtil ca il placi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata sincer iti spun k asta e si problema mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii tu insati fii cum i place lui si fi ca el cu e el si te va placea! Crede-ma am 27 ani si am trecut prin experinta asta si stiu cum e asaca macar incearca sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ar fi bine sa le pui pe colegele tale sa il intrebe daca el te iubeste si tu sa te ascunzi undeva in asa fel ca sa auzi chiar tu ce spune el cu gura lui eu asa am facut cu baiatul care il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt a sasea si ma place si eu il plac, dar nu vrea sa fie cu mine!crying si eu am aceiasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu ii spui ca iti place de el ca nu va iesi nimic bine. isi va bate joc de tine crede-ma am trecut prin asta recent, forte recent ma rog sa nu faci aceasta greseala ca o sati franga inima nu vreau sa ti se sfasie inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreba-l pe el, si vei afla raspunsul la intrebare, dar oricum poartate bine cu el si arata-i cine esti tu cu adevarathappy

| anuscha997 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bine e sa vorbiti fata-n fata cu cartile pe fata...Ca si doi oameni maturi...Bine inteles mai intai il lasi pe el sa spuna daca te place sau nu pentru ca daca u ii spui de la inceput ca-l placi... E ca si cum i-ai puna sufletul tau la picioare...Parerea mea ca dupa aceea o sa afle toata lumea... Daca tu ii spui ca-l placi...
Sper ca sfatul meu sa-i fie de folos...
La revedere!

| crissdraga a răspuns:

Sa nu ii spui ca iti place de el, ca nu va iesi nimic bine. Isi va bate joc de tine crede-ma am trecut prin asta recent, foarte recent. Ma rog sa nu faci aceasta greseala ca o sa-ti franga inima. Nu vreau sa ti se sfasie inima.La fel ca si cum mi s-a intamplat mie.Sunt in clasa a V-a am 11 ani si mi-a spus in fata ca nu ma plac e. Ih, ih ih(acum am plans)