| clau09 a întrebat:

Heii TPU! Mie imi place de un baiat de clasa a 7-a si eu sunt clasa a 5-a -.- Si am observat ca din cand in cand se uita la mine. Va rog nu'mi sugerati sa ma duc la el si sa'i spun direct ca il plac ca n'am s'o fac pentru ca in scoala is copii nebuni... Vreau sa va intreb cum as putea sa stiu daca ma place? colegele mele de clasa ma cred crazy.

7 răspunsuri:
| oanasunshine a răspuns:

Hm, nu stiu ce sa zicthinking Pentru inceput, incearca sa ii afli id-ul, daca aveti prieteni comuni si incearca sa te imprietenesti cu el. El fiind clasa a 7-a, nu stiu daca s-ar uita la o fata de a 5-a, dar daca ajungeti sa va imprieteniti, de la prietenie la dragoste e doar un singur pas. Dar nu incerca sa iesi in evidenta prost in fata lui, fii naturala. Si oricum, ideea de a te duce direct la el si a-i spune ca il placi e clar una proasta: el fiind mai mare, ori ar incepe sa faca misto ori clar nu i-ar pasa. Ti-am spus, cel mai bine e sa ii afli id-ul si sa te imprietenesti usor usor cu el. Dupa aceea, ii poti spune ca il placi. Iar daca sentimentele nu sunt reciproce, stai linistita, sa nu incepi sa plangi sau sa te intristezi pentru ca baieti sunt o gramada pe lumea asta iar tu esti destul de mica big grin. Bafta;*

| clau09 explică (pentru oanasunshine):

Lucrul pe care il urasc e ca nu avem chiar nici un prieten in comun, si eu sunt foarte timida, incat nici pe facebook nu am curajul sa ii tr cerere, mai ales cand vorbesc cu un baiat pe care il plac ma fac toata rosie ...si cred ca id'ul o sa fie foarte greu sa il procur crying

| oanasunshine a răspuns (pentru clau09):

Trimite-i cerere pe facebook. Crede-ma, si eu am patit asta anul trecutbig grin. Eram a 7-a, si`mi placea de unu de a 9a, i-am gasit fb dar pana i-am dat cerere a trecut cevalaughing. Asa ca da-i cerere, si de acolo o sa-i afli si id-ul. Pentru inceput da-i niste likes la poze si poate iti da si el. Daca iti da si el, spune-i pe chat "multumesc pentru likes" si de aici puteti incepe o conversatie. crede-ma, sa fii timida nu te ajuta deloc. Asa eram si eu dar acum am depasit perioada. Incearca sa fii sociabila si vesela pentru ca asa vei atrage mereu atentia, chiar daca esti mai mica. Si daca nu risti, nu castigi. Oricum esti micuta si ai destul timp pentru baieti. In orice caz, fa cum ti-am spus, trimite-i cerere si gandeste pozitiv, nu se poate intampla nimic rau. Nu esti nici prima nici ultima fata care place un baiat mai mare. Pana la urma, aproape toate fetele sunt timide cand vine vorba de baiatul pe care il plac. Sper sa iti mearga cu acel baiat, te pup:***

| Loveyourself a răspuns:

Pai pur si simplu iti dai seama dupa priviri! daca te priveste ca si cum viseaza atunci te place! succes!

| Thuglife02 a răspuns:

Daca te dai la el o se te creada nebuna si nu o sa iasa nimic. daca te place si el nu o sa combine cu tine ca zice ca se face de ras tu fiind a 5-a. mai bine cauta 1 de varsta ta. cel mai bun lucru!

| clau09 explică (pentru Thuglife02):

Pai nu cred ca varsta prea conteaza, adica vreau sa spun 2 ani? ce mare lucru...