| C@t@ a întrebat:

Cum scot pata de sange de pe o saltea? Am scos husa de la saltea sa o spal cu apa rece, insa pata in cauza s-a intins si mai mult sad Am pus si vanish si am lasat si la muiat si degeaba. Tot a mai ramas.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Clor in combinație cu Vanish

| ancaval a răspuns:

Clor sau săpun ieftin, dar trebuie să iei materialul în mână și să freci părțile pătate una de alta, cu amândouă mâinile până iasă. Dacă folosești clor, ai nevoie și de mănuși.
Sângele NU rămâne pentru totdeauna în material, ca uleiurile, deci nu e stres.

| ancaval a răspuns:

Clor DOAR dacă e alb materialul pătat!