| Dan10079 a întrebat:

Cum se fac pufuletii?

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Compozitie:
- sare 2 linguri;

- malai grisat 2 cani;

- ulei 1/2 cana;

- apa minerala 1 cana;

- faina;

Toate acestea in afara de faina se amesteca bine cu mixerul pana se obtine o crema pufoasa de culoare calbuie. Apoi, se tapeteaza tava cu faina iar pufuletii se modeleaza cu faina. Dupa aceea, se pune la foc mic si se lasa aproximativ 30 min.

| YonikaBilibika a răspuns:

Simplu happy Se fac din porumb...
Uite aici o reteta:Compozitie: - sare 10 linguri
- malai grisat 2 cani
- ulei 1/2 cana
- apa minerala 1 cana
- faina
Toate acestea in afara de faina se amesteca bine cu mixerul pana se obtine o crema pufoasa de culoare calbuie. Apoi, se tapeteaza tava cu faina iar pufuletii se modeleaza cu faina(eu am facut rondeuri). Dupa aceea, se pune la foc mic si se lasa aproximativ 30 min.