| Savin_Ana-Maria_1988 a întrebat:

Cum se face proba cu scobitoarea la prajituri? am auzit de asta dar nu stiu ce in
seamna

Răspuns Câştigător
| Bianca996 a răspuns:

Bagi scobitoarea in prajitura si vezi daca ramane aluat pe ea. Daca nu a ramas, inseamna ca s-a facut. Daca a ramas pe ea aluat, mai trebuie lasata.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Măduuțaa a răspuns:

Buna! Daca intepi prajitura si vezi ca nu se depune aluat atunci prajitura este coapta.Asta este proba de verificare, sa vezi daca este coapta.Si daca o intepi si se depune aluat atunci prajitura trebuie sa mai stea la cuptor.

| Savin_Ana-Maria_1988 explică:

Am uitat sa zic FUNDA

| Savin_Ana-Maria_1988 explică:

Multumesc tuturor! Vreau sa fac CEAMBELLONI! e delicios... happy MERSI

| Savin_Ana-Maria_1988 explică:

Sunteti cei mai buni..vas da funda la toti dar nu pot nu va suparatiwinking

| Savin_Ana-Maria_1988 explică:

Aa si mai am o intrebare. daco o intep n-o sa mai fie mare?

| DeYu1326 a răspuns:

Adica trebuie sa bagi o scobitoare in prajitura sa vezi cat de coapta, pufoasa si rumena este.

| miha11 a răspuns:

Pai...faci o prajitura (de ex.prajitura cu visine) dupa ce o mai zii in cuptor ea creste si tu trebuie so intepi ca sa nu mai fie mare sau ca sa vezi daca e facuta