Stefan
| Stefan a întrebat:

Cum se pot pastra strugurii in stare naturala pentru a fi consumati in anotimpul rece?

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Nu te mai obosi, ca acum gasesti struguri din import tot anul. bunicii mei puneau anumite soiuri de struguri in pod, intinsi pe o hartie, si se uscau, dar pareau mai mult stafide decat struguri cand mancai

3 răspunsuri:
| Lory_2572 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat e sa ii faci compot, ideali sunt strugurii aia cu boabe mari...mhhhhhhhhhh...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:svWJy7NfrkoJ:...clnk&gl=ro
bunica ii punea in beci pe stinghii si stateau pana in primavara, spre martie se mai stafideau putin, rari sa nu se atinga, usa la beci nu trebuie deschisa de foarte multe ori, puteti sa-i atarnati de stinghie cu sforicica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La borcan, compotbig grin. =p~ :X:X:X Hai ca is mai fain decat asa "cruzi"laughinglaughing.