| MrWrestleMania a întrebat:

Da-ti si mie idei de mancaruri simple (nu complicate) ce pot fi facute pentru 2-3 zile. Ca nu mai stie bunica ce sa gateasca laughing

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! pentru ca se mai gaseste ardei gras la piata, nu ar fi rau sa faca o portie generoasa de ardei umpluti, carne tocata, orez...si se rezolva imediat, o ciorba, pilaf cu carnita, varza cu costita afumata, piure de cartofi cu garnitura, daca sunt si posibilitati financiare, variante gastro se gasesc si se inventeaza la fata loculuiwinking spor la gatitsmug

| Minnie a răspuns:

Praz cu masline, fasole cu ciolan, ciorba de burta, mazare, spanac, fasole verde, mancare de cartofi, ostropel, pilaf, ciulama, ciorba de vaca, ciorba de dovelcei, mancare de ardei etc

| reteteculinare a răspuns:

Dodohelp pe acest site http://invatasigateste.blogspot.com/ de retete culinare poti gasi retete pentru mancaruri simple

| foxi a răspuns:

Bunica are bani.sau vrea retete ieftine?

Răspuns utilizator avertizat
| alexandraalis a răspuns:

Mancare de orez cu carne sau ciuperci