| вυттєяƒℓу a întrebat:

Buna!
Imi puteti da niste idei de mancaruri nu foarte complicate si sanatoase, fara grasimi?
Fundita pentru cel mai bun raspuns! :*

1 răspuns:
| Mélancolie a răspuns:

Prepara legume din conserva – mazare, rosii, fasole, morcovi – si gateste-le cu carne de porc sau de vita, peste.happy

Amesteca diverse ingrediente intre ele fara sa le prepari termic, pana obtii o salata formata din: ton, fasole rosie, castraveti si rosii.

Prepara deserturi simple cu fructe proaspete sau compot: tarte, salate, placinte.

Pregateste carnea si pestele rapid la tigaie, in doar cateva minute, adaugand cateva rosii si verdeata.

Gateste simplu si fara mancaruri complicate. Cu cat felul de mancare este mai complicat, cu atat dureaza mai mult. Important este sa pastrezi un echilibru intre proteine si grasimi.