| Genevaaa a întrebat:

Dacă bag o soseta cu grau in ea in microunde, ia foc? Am dureri mariii de burta si imi vine sa vomit sad

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia un No-spa daca ai prin casa.

| Genevaaa explică (pentru darrio2007):

Chiar no-spa am luat. si nu si-a facut niciun efect

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru "dureri mari" de burta mergi la urgenta nu incerca leacuri babesti! Poate fi ceva grav! E un virus in atmosfera si de sarbatori am avut si eu, si cativa din vecinii mei, vomitat si diaree. Mi-a trecut abia dupa 3-4 zile dar am luat medicamente la sfatul medicului.

| Genevaaa explică (pentru Salontanul):

Multumesc,dar eu am dureri din cauza ca sunt in perioada happy

| Salontanul a răspuns (pentru Genevaaa):

Atunci un medicament de calmare. Trebuie sa ai in casa ceva! Cat despre grau pus la microunde s-ar putea sa inceapa sa pocneasca precum porumbul de copt!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Genevaaa):

Pune pe burta o sticlă cu apă calda si stai in pat la caldură, ce varsta ai?

| Genevaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc, chiar nu m-am ganditlaughing am 15

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Genevaaa):

Ăsta i remediul si pentru cistită si pentru dureri menstruale sticla calda este sfîntă si eventual pui halatul pe tine si stai in pat sa te incalzesti in zona burtii si vaginului sa te lase durerile

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, cum te mai simti, ti au trecut durerile de burtă?

| Genevaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bună,ma simt mai bine happy mi-am pus o sticlă cu apă caldă si m-am mai calmat in ziua aia. Multumesc de grija big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Genevaaa):

Ma bucur ca esti mai bine, sanatate multa, si cand esti la ciclu sa faci mereu asa cu sticla de apă calda sa nu i ei mereu pastile decat daca ai dureri si nu cedeaza nici cu apă calda.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia un ibuprofen si o sa treaca.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti prescrie un analgezic.
De altfel, s-ar putea sa ia foc. De ce nu incalzesti niste apa s-o pui intr-o sticla?