| anonim_4396 a întrebat:

Am niste simptome putin ciudate,in fiecare seara de cateva zile imi este rau,adica ma doare capu si imi vine sa vomit,si dureri de stomac (nu burta) cum s-ar spune exact in capul pieptului, si..nu pot sa mananc mai nimic, efectiv nu am pofta de mancare.Va puteti da cu parerea? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la medic de ce nu mergi?
Poate fi o sarcină, poate fi sindrom premenstrual. Presupun că ești fată!
Pa, pa.

| Camelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Buna draga, nu este vorba de sarcina, acum 3-4 zile mi-a trecut ciclul, oricum sunt speriata.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Camelisa):

Bună.
Ciclul poate veni și peste sarcină.
Fă un test de sarcină și mergi și până la medicul de familie că doar nu o fi foc!
Pa, pa.

| Camelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Multumesc frumos
O seara buna

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Camelisa):

Bună din nou.
Te rog să ai grijă de tine, nu lăsa problema nerezolvată.
Sănătate.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poate sa fie o hepatita, urmareste si urina -daca se inchide la culoare.Trebuie sa mergi la medic pentru investigatii si consult si confirmarea diagnosticului.Ai grija de sanatatea ta!

| Camelisa a răspuns (pentru Raniia):

Buna,sa stii ca am observat culoare, si este mai inchise ca de obicei, si inca ceva..sunt neagra sub ochii, nu am fost asa niciodata, si nu sunt obosita sa spun ca sunt de la cearcane..nu stiu ce sa spun, sunt speriata

| Raniia a răspuns (pentru Camelisa):

Nu te mai ingrijora, maine te duci neaparat la medic si ti se va confirma un diagnostic. Ganteste ca totul va fi bine. Orice boala tratata la timp nu aduce complicatii.Multa sanatate si o noapte linistita!

| Camelisa a răspuns (pentru Raniia):

Iti multumesc din suflet, numai bine iti doresc, noapte buna!

| Raniia a răspuns:

Rosered ai fost la medic?

| Camelisa a răspuns (pentru Raniia):

Buna,incapatanarea la mine este mare(sau nu neaparat in cazul acesta)...am fost la doctor(doctorul de familie) de o gramada de ori si sunt extrem de nemultumita de raspunsurile primite, acelea fiind"nu ai nimic, esti perfect sanatoasa".Si tare cred ca daca voi merge si de data asta nu v-a rezolva nimic si trimitere la alti doctorii nu imi face, de ce? nu stiu.De obicei cand merg la doctor imi recomanda o alimentatie sanatoasa sau imi prescrie niste vitamine sau ceva asemanator...asta nu ma incalzeste cu nimic chiar daca durerile trec (ma refer la cateva zile)ele revin inapoi. Poate ca este si de la faptul ca nu prea manac, sincera sa fiu nu mananc pentru ca nu vreau, nu mananc pentru ca nu pot, efectiv nu am pofta de mancare.Iti multumesc pentru interes!

| Estera123 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......ibile_7855 citeste asta si vezi unde te regasesti. Daca problemele persista mai mult de o saptamana incontinuu, mai bine mergi la medicul de familie sa iti dea o recomandare. Cat despre cearcane si oboseala, acestea le ai pentru ca nu te alimentezi corespunzator...din cauza faptului ca nu ai pofta de mancare.

| Camelisa a răspuns (pentru Estera123):

Iti multumesc, am sa citesc.