| Chocolattex3 a întrebat:

Imi vine sa vomit :-&. Am mancat prea mult si acum simt ca ma apasa ceva pe burta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Incearca o limonada. Storci o lamaie, pui apa necarbogazoasa sau carbogazoasa (cum doresti), fara zahar. Mai poti incerca sa mananci niste feliute de lamaie cu putin zahar, pentru ca e acra.
Bea un ceai de menta.

10 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Bea un triferment daca ai in casa
fa ture dupa casa sau pe strada
daca nu baga degetele pe gura si afara cu ce ai mancat

| Ciprian a răspuns:

Du-te la baielaughing

| ganton a răspuns:

Danseaza si tu niste brebex :)).
Pt. instructiuni vezi filmu' asta: http://www.youtube.com/watch?v=tpiEz2sCeQU

| TraficantDeVise10 a răspuns:

Pai stai intinsa si nu mai manca nimic, o sa iti treaca.
Eu patesc asa ceva rareori, cand mananc paste prea multe.Simt o durere in stomac si parca imi vine sa ma duc la baie sa vomit.
Dar doar stai putin intinsa si te linisteste, iti va trece.
Mie imi trece in maxim 15 minute.

| alin4096 a răspuns:

Ia si te freaca mai sus de buric sau mai jos (vezi cum ti-e mai bine ) (freaca mai mult, nu doar odata si gata, vrei sa-ti treaca)! Mananci si tu ca spartu!rolling on the floor

| JustMelavJustMe a răspuns:

Si care e intrebarea >? Cum sa scapi de greturi? Ia un furazolidon, intinde-te pe pat, manca un pic dintr-o banana, maine niste piure de cartofi, iaaurt ceva sa se prinda de burta. Iti va trece. Poate vei vomita.dar trebuia sa te gandesti la asta cand ai inceput sa te indopi~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai pus nici o intrebare

| anna_6885 a răspuns:

Si intrebarea e?
P.S. Mananca o lamaie, sau miroase niste otet.

| Alibe a răspuns:

Vomita...

| Riciu14 a răspuns:

Papa o lamaie happy...sau daca nu merge nici asa apeleaza la metoda clasica...bagati 2 degete in gat si rezolvi treaba