| outlaw a întrebat:

Daca merg la sala sa slabesc trebuie sa tin regim? am niste prieteni care au fost si au pus ceva muschi pe ei dar ei au spus ca din contra trebuie sa mananci la fel ca sa acumulezi vitamine proteine astept raspuns va rog frumos

8 răspunsuri:
| BuBuLyNa a răspuns:

Asculta de ei ca poate merge daca vezi ca nu merge du-te la nutritionist!

| alecs871 a răspuns:

Pai acum depinde ce vrei sa faci la sala, slabit sau crescut. Daca vrei sa slabesti poti sa mananci la fel cum mananci acum, oricum acolo vei depune efort cat sa arzi acele grasimi acumulate. Daca vrei sa pui muschi, atunci poti sa mananci cat te tine frigirerul si nu vei avea nicio problema (asta daca te duci o data pe saptamana la sala si stai juma de ora). Multi se duc la sala si putini rezista mai mult de 3 luni...

| citron a răspuns:

Este logic...ai nevoie de regim, iar pentru un regim adecvat corpului tau, este indicat sa mergi la nutritionist

| ☼loli☼ a răspuns:

Da, muschii se obtin si prin exercitiu fizic si prin regim alimentar. Adica mananca legume, fructe, peste... cauta pe nethee hee Vezi ca daca esti inca in crestere (sub 20 de ani) nu e bine sa te apuci de sala ca ramai scund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mananci de toate mai ales carne cei mai important legume de toate asa fac si eu si is bine facutwinking

| onlyone a răspuns:

Cei mai multi care se duc la sala nu tin regim pentru ca ei au nevoie de proteine si carbohidrati ca ei sa creasca in masa... si iti zic din propria mea experienta sa nu tii regim si mai bine sa te duci a sala si sa cresti in masa ca dupa aceea muschii tai vor incepe sa topeasca grasimea si cand stai, ca si eu am fost gras dar dupa 2 ani de sala gata am scapat de grasime,,,, acum daca tu vrei sa tii regim tine dar muschii nu o se dezvolte mult dar si foarte incet

| outlaw explică:

Sa scap de grasime si sa pun mushi pe mine in 1 luna fac 18 ani, multumesc de sfaturi asa am inteles si eu ca trebuie sa mananc ca sa acumulez proteine si restul

| malacu a răspuns:

Auzi da daca ma duc la sala si iau un burn care arde grasimile. E bine pentru organism sau trebuie sa nu mai iau?