| marsy a întrebat:

Daca pregatiesc mere coapte, acestea isi vor mai pastra ceva vitamine?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cele mai multe vitamine le au fructele/legumele crude, coapte/fierte se distrug majoritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar cu cit tratezi mai mult termic un fruct cu atit distrugi mai multe vitamine. Deci indicat e sa maninci fructele crude.

| marsy explică:

Alexa18@ ok. cioturile merg?big grin

| marsy explică:

Va dau. Sa inteleg ca un mar merge ca multumire pn raspunshee hee?

| Coriii a răspuns:

Da... cum sa nu-si pastreze vitaminele. dc n-ar trebui sa nu si le pastreze laughing...
app sa ne dai si noua. :*

| alexa18 a răspuns:

Buna, bineinteles ca da!
Pofta buna si da-ne si noua! laughing