| rodica_6923 a întrebat:

De ce mancarurile traditionale turcesti sunt renumite?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Pentru ca sunt turci, pentru ca s-au raspandit prin toata europa, pentru ca stiu sa-si vand marfa... pentru ca sunt atat de buneee tongue

4 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Nu sunt asa renumite! bucataria turceasca este mai deosebita datorita numarului mare de condimente folosit. poate la deserturi sunt mai renumiti...

| mariusres a răspuns:

Sunt renumite doar la noi in Romania(poate si in Germania, unde exista o comunitate mare de imigranti turci), dar si la noi sunt renumite doar in zona de sud a tarii(Dobrogea, Muntenia). Dupa atatea zeci de ani de ocupatie otomana e normal sa fie asa. In Ardeal nu prea sunt cunoscute mancarurile turcesti.

| adina68 a răspuns:

Pt. ca fiecaruia ii place sa manance o baclava sau o sarailie, oriunde ar fi.

| N538961518 a răspuns:

Dar nu sunt chiar asa renumite...