| UmbraDeVulpe a întrebat:

De ce trebuie pus la cuptor sau in tigaie mancarea congelata cum ar fi si carnea? Din cauza ca poti pati ceva daca mananci asa? Sau nu patesti nimic doar ca nu e asa gustos?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pui la cuptor sau in tigaie mancarea congelata DACĂ te grăbești
altfel, o lași până a doua zi

"Din cauza ca poti pati ceva" - da, faci foamea

| sierra1 a răspuns:

Da' ce intrebări incuietoare pui măi Umbră, măi!

Răspuns utilizator avertizat
| Analex17 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Te referi la carne cruda sau facuta, congelata?

Răspuns utilizator avertizat
| Analex17 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Inteleg, ai zis de carne in primul comentariu si am ramas pe ideea aia. Cred ca sunt cruzi si de aceea trebuie prajiti.

Răspuns utilizator avertizat
| Analex17 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu ce sa zic, n-am mancat creveti deoc. Pe ambalaj nu sunt instructiuni de preparare?

Răspuns utilizator avertizat
| Analex17 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Crevetii pane sunt deja curatati si pregatiti pentru gatit, tu numai ii decongelezi si ii arunci in tigaie sau la cuptor.