| Tudor7654 a întrebat:

E adevarat ca sa speli pe bumbac trebuie sa fie numai haine din bumbac in masina sau ajunge sa fie o singura haina asa ca sa poti spala pe modul ala?

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Dupa parerea mea poti spala pe acele programe si alte lucruri daca au aceeasi temperatura de spalare (30, 40 de grade). Uita-te pe etichete.

| Tudor7654 explică (pentru christall):

Adica pot spala orice fel de haina pe programul de bumbac daca au aceeasi temperatura? Si daca nu au toate aceeasi temperatura cum
fac?

| alexandradlr a răspuns:

Cred că acea optiune este pentru a spala o cantitate mai mare de haine mai groase, avand frecari mai puternice. Alte materiale mai subțiri sau tricourile cred ca merg bagate si la sintetice.