Întrebare recomandată | IForgotMyNameAgain a întrebat:

E adevarat ca daca mananc dimineata am sanse mai multe sa slabesc decat daca as sari peste micul dejun? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| thebest7ionut7 a răspuns:

Da, este adevarat deoarece din micul dejun organismul isi ia energia pentru aproape toata zia de aceea nu prea se pune nimic, totul se consuma.Atentie nu sari peste micul dejun, O mare greseala

9 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Calin margineanu. Intereseaza-te. Bafta! Da e bine sa mananci dimineata.

| BTWIN a răspuns:

Da este adevarat, deoarece, mancand dimineata oferi organismului ce are nevoie si mentii un anumit metabolism si consum de grasimi. Daca nu mananci dimineata, organismul isi face rezerve mai mari de grasimi(pe care le depune in corp)pentru a avea de unde sa ia anumite substante atunci cand stai flamanda.

Răspuns utilizator avertizat
| Catalinhhh a răspuns:

Micul dejun e, masa de dimineață :p. În mod normal se mânâncă "boierește" dimineața, o masă normală la prânz... Și cât de puțin posibil seara! Dar nu te culci flămând, asta este foarte important!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Da, este adevarat, deaorece organismul, dimineata, este cel mai bine dispus pentru a digera, iar daca sari peste el ai tendinta ca la pranz sa mananci mai mult. Aceasta poate fi o cauza pentru care multe femei se ingrasa.

| BTWIN a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Bine dispus laughing)

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns (pentru BTWIN):

Ok...da-mi tu un sinonim! /straight face

| BTWIN a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Pregatit big grin

| NataliaBabalici a răspuns:

Cel mai bine e sa bei multa apa pentru slabit