| Întrebăriciudatelol a întrebat:

Hei! Sunt in clasa a 10 a, și peste 2 săptămâni o sa am săptămâna scoala altfellaughing una dintre activități este sa facem mancare, ceva ce nu are treaba cu aragazul sau frigiderullaughing buuun, in principiu trebuie sa fac ceva și nu vreau veșnica salata de fructe și de legumelaughing și plus peste jumătate de clasa a ales asta și vreau sa fiu 'originala'. Idei?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Bruschete de cumparat cu ce vrei tu, eu am vazut cu rosii&usturoi/avocado(felii)&somon(file)/foie gras(pate)/etc, un platou sau bufet suedez, eventual cu fructe si/sau legume decorative daca vrei sa fie de efect. era misto cat era cald sa faci o salata de fructe intr-un pepene scobit sau ceva de genul asta... laughing
Ai putea face un fel de prajituri sau tort cu nutella/fineti din biscuiti sau un blat deja cumparat de tort si straturi de nutela cu un invelis de frisca, dar deja e prea bun pentru dus la liceu... laughing sad
O idee proasta ar fi chestii instant la microunde, just saying, gen paste sau pizza sau stiu si eu...