| Rosé2402 a întrebat:

Hei, TPU! Am și eu o curiozitate. Din ce este făcut laptele praf?
Dau funda pentru cel mai rapid și corect răspuns! Kiss!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Transformarea laptelui in lapte praf este un proces complex care consta in concentrarea laptelui impreuna cu o fractiune variabila de grasime si substante minerale, cu eliminarea unei cantitati importante de apa.

4 răspunsuri:
| aurasauras a răspuns:

Este o substanta chimica care ataca ficatul, deci nu e bun.

| DarkTheory a răspuns:

Arunci o vaca de la etaj si pana cand ajunge jos se face praf laughing)

| C0rinne a răspuns:

Laptele praf este laptele normal din care s-a extras (chimic) apa.
La catolici laptele praf e de post.
Insa, ortodoxi il considera de dulce.