| Alexandra_Maria_1975 a întrebat:

Am nevoie de mancăruri de diabet, adica fara sare, fara dulce. stiti voi. Ce imi puteti spune?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti pe net DESTULE reţete :
https://www.google.ro/#q=retete+culinare+diabet

Toate cele bune!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cine ti-a zis ca la diabet s-ar manca fara sare?

| Alexandra_Maria_1975 explică (pentru doctorandus):

Asa am auzit. Nu este adevarat?

| Alexandra_Maria_1975 explică (pentru doctorandus):

La diabet se mananca, cu sare?

| doctorandus a răspuns (pentru Alexandra_Maria_1975):

Tradu cu Google Translate. Pe scurt zice ca la diabet trebuie sa ai grija sa eviti sarea *daca* ai tensiunea marita. Adica nu e interzisa pentru toti diabeticii, ci doar pentru cei care au probleme cu tensiunea.

| Florentina9210 a răspuns:

Un medic endocrinolog iti poate face o asemenea dieta.

| Alexandra_Maria_1975 explică (pentru Florentina9210):

Mi-a facut, dar nu prea am ce manca, ma gandeam capoate ma ajutati cu mai multe.

| RAY a răspuns (pentru Alexandra_Maria_1975):

Imi poti spune cum ai aflat ca ai diabet? si ce simpotme ai cand manci ceva dulce?

| Alexandra_Maria_1975 explică:

Nu intreb pentru mine, ci pentru altcineva, asa ca nu stiu ce simptome sunt, eram doar curioasa ce poti sa mananci daca ai diabet, pentru ca am auzit ca nu ai voie cu zahar, cu sare. etc. Si ma gandeam ca nu prea ai ce manca, toate contin asta.