| Jaquelineeremia a întrebat:

Mi-am cumpărat o pungulița din aia roșie care apeși pe un buton si apa din aceea pungulița se cristalizeaza si se încălzește. Am apăsat pe buton, s-a cristalizat si mi-a încălzit mâinile vreo 10 minute dar acum ca nu mai e cald apa a rămas cristalizata. Este de unica folosința? Nu vreau sa cumpăr altul având in vedere ca a costat 10 lei+ ca este micuț. Cine îmi poate spune cum pot topii gheata pentru a-l refolosii? Dau funda

Răspuns Câştigător
| TFKatarina a răspuns:

Pune apa la fiert intr-o oala. Dupa ce clocoteste baga punguta cu gel in apa, dar n-o baga direct.Infasoar-o intr-un prosop/carpa ca sa nu atinga direct peretii recipientului pentru ca astfel se va topi.O ti acolo cam 10min sau pana cand se reface gelul. Sper ca te-am ajutat happy

| Jaquelineeremia explică (pentru TFKatarina):

Mersi! Sunt cam animală si am încercat sa tai pungulita

| TFKatarina a răspuns (pentru Jaquelineeremia):

Ma bucur ca te-am ajutat big grin