| Catinca_-- a întrebat:

Cum sa spal/dezinfectez mastile? Stiu ca sunt de unica folosinta, insa avand in vedere ca se gasesc foarte greu acest tip de masti as vrea totusi sa le refolosesc. Nu sunt masti din astea de 1 leu, ci din acelea cu valva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Booobooo941 a răspuns:

Le poti fierbe. Temperaturile inalte distrug bacteriile. Apoi trebuie uscate bine și scuturate in caz ca ramane apa in acea valva... eu asa fac mastilor normale, cele chirurgicale.

| Tonobil a răspuns (pentru Booobooo941):

Si dupa ce au fost in apa la temperaturi inalte se pot calca cu fierul de calcat