| Aannonimm a întrebat:

Hei vreau sa imi cumpar un router pana in 200 de lei si sa fie bun sa pot prinde semnal in toata casa o recomandare va rog dau funda!*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Router Wireless D-Link DIR-842 Dual Band AC1200, 4 porturi

Standard Wi-Fi 802. 11ac
Porturi LAN 4 x RJ-45
Porturi WAN 1 x RJ-45
Rata de transfer Ethernet (Mbps) 10/100/1000
Securitate WPA
WPA2
Antena 4 x antena externa
Frecventa (GHz) 2.4 - 5
Rata de transfer WI-FI (Mbps) 300 + 867
Alimentare 12V, 1A
Dimensiuni (mm) 190 x 133 x 38
Greutate (Kg) 0.288

E foarte bun! Dă internet în toată casa si inclusiv în curte. P.S Casa mea e destul de mare.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord, e foarte bun si usor de instalat

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Huawei

| doctorandus a răspuns:

RT-N16, e mai vechi si nu are banda de 5 GHz, poate il gasesti la mana a doua. Firmware adus la zi: AsusWRT Merlin John fork (LTS support).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sau un E3000, asta e dual band. Firmware adus la zi: DD-WRT 33215, vezi ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2017/08-25-2017-r33215/broadcom_K3X/dd-wrt.v24-33215_NEWD-2_K3.x_mega-e3000.bin

| spraytag88 a răspuns (pentru doctorandus):

Oameni buni, nu va mai luati dupa acest bolnav dr-ANUS(auzi la el 'doctor'). E incredibil cum de parintii lui nu se ocupa de el, isi inchipuie ca e doctor, la mintea lui... Dar nu mai am pretentii de la el, atata poate si aia e

| doctorandus a răspuns (pentru spraytag88):

Intre timp poate inveti sa citesti: doctorandus nu inseamna doctor. UTFS.

| spraytag88 a răspuns (pentru doctorandus):

Intre timp poate inveti si tu bastonasele, copil spart, mars la culcare laughing))

| tril a răspuns:

Eu am unul de 80 de lei (cred ca acum e mai ieftin) si au semnal si vecinii (la bloc). Asa ca, nu-ti fa probleme.

| KlArt a răspuns:

Unul ieftin. Îl pui în mijlocul casei!