| TheBlackEmo a întrebat:

Vreau sa imi iau un router wirelles pana in 100 lei dar vreau sa nu emita foarte mult semnal, doar in casa mea ce recomandati?

9 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Tenda W316R, (50lei +/-)
-fiabil, emite 150m, semnal bun, conectare instantanee, parola.
Conectezi cablul akta in slotul albastru, cablul din cutie conectezi PC cu unul din cele 4 sloturi ramase libere. Deschizi un browser, scrii http://192.168.0.1/login.asp, admin parola de access, apoi "OK" alegi varianta PPPoE si pui username-ul si parola data de akta. Parola pentru wireless e standard 12345678, o schimbi tu cu ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Solutionistul a răspuns:

Buna, ti-l recomand pe acesta! E fix ce ai tu nevoie si se incadreaza in buget! Router NETIS 150Mbps Wireless N Long Range Router WF 2501.

| TheBlackEmo explică:

Si sa intre firul cablul de la akta in el sau care sa emita doar singur, nu prea stiu, niste informatii va rog

| Qweeeeeer a răspuns:

Ia-ti un Tenda/D-link/Tp-link. Nu inteleg, de ce sa emita cat mai putin? Daca iti e frica ca iti iau vecinii net il poti parola happy. Dac vrei detalii intreaba-ma.

| TheBlackEmo explică (pentru Lalex99):

Si asta daca bag cablul de la akta in el, cum mai primesc pe calculator net? ca eu vreau ca in timp ce ma joc pe calculator sa am si la tableta

| Lalex99 a răspuns (pentru TheBlackEmo):

Nu e problema, eu tin conecatat 3 calculatoare, un laptop si cateva telefoane. Urmezi instructiunile de instalare si gata. E mai simplu decat suna.winking

| MarieStephan a răspuns:

Tp-link